?האם הקידמה באה לעזרתנו או בעוכרנו

10 יונ ?האם הקידמה באה לעזרתנו או בעוכרנו

סמארטפון, וואטסאפ, הודעות, אימיילים פייסבוק ועוד…

כל אלו נכנסו לחיינו וכבשו חלק גדול מהזמן שלנו ומהאינטראקציה החברתית שלנו.

איך צולחים מערכת יחסים זוגית? מדוע זוגות מתגרשים? מהו המדד לזוגיות מוצלחת?

גברים ממאדים ונשים מנוגה ….מאות ספרים נכתבו על השונות בין גברים לנשים , אכן גברים ונשים שונים, אך באותה מידה קיים שוני גם בין גבר אחד לאחר , בין אישה מתרבות מסויימת לאישה מתרבות אחרת  ובכל זאת קיימים מערכות יחסים מוצלחות למרות השונות

כל אחד מאיתנו נולד למשפחה אחרת , עם מטען גנטי יחודי משלו , כל אחד ספג תרבות אחרת וערכים שונים .כאשר מחברים שני אנשים נפרדים ושונים לזוג ניתן להבחין בסוגים שונים של קשר, חלקם מוצלחים וחלקם פשוט לא מצליחים לחיות בהרמוניה.

השונות בין בני האדם משפיעה על הדרכים הרבות והשונות להעברת מסר ולא פחות חשוב על קבלת המסר.

תקשורת תקינה בין בני זוג משמשת עמוד תווך במערכת היחסים. כאשר נדע לתקשר נכון , נוכל להבין זה את זו טוב יותר ונחסוך שרשרת של מסרים שגויים אשר מובילה לעימותים ובהמשך לקשיים בזוגיות ואף לגירושין.

פעמים רבות נראה לנו שהדגש בזוגיות מוצלחת היא תקשורת פתוחה בין בני זוג, היכולת לדבר על הכל ולפתור בעיות. אך לא די בכך. על מנת שלא יהיו קצרים בתקשורת אשר יובילו לקשיים בזוגיות, שני בני הזוג חייבים לזכור בכל שיחה ביניהם שכל אחד מהם עלול להבין משהו אחר ממה שהתכוון בן הזוג לאמר לו.

המסר יכול לעבור מבן הזוג לבת הזוג בדרכים שונות.

משמעות המסר נגזרת מהמילים הנאמרות, מהאינטונציה, מקצב הדיבור ומשפת הגוף.

למילים יש כוח נשגב. מילים יכולות לבנות או להרוס. קצר בתקשורת נובע מהבנה לא נכונה של המסר, כאשר אף אחד מהצדדים אינו מודע להבנה השגויה.

טיפ שימושי – כדאי ואף רצוי לחזור על דברי בן הזוג , על מנת שמקבל המסר יוודא שהבין נכון וכמו כן בכדי שמוסר המסר ידע שדבריו התקבלו כמו שהוא התכוון.

מה הקשר בין הקידמה והזוגיות??? למה זוגות לא מצליחים לתקשר?

עידן האינסטנט, הכל זמין לנו, מהיר לנו כדי שנוכל להספיק כמה שיותר ואם אפשר גם במקביל.

כאשר בני זוג מתקשרים בעיקר באמצעות אס אמ אס, אימיילים, פייסבוק וכדומה התקשורת לא מתקבלת נכון, המסר המועבר אינו מדויק או מובן בצורה שגויה ובחלק גדול מהמקרים בני הזוג אינם מודעים לכך שהמסר שהתקבל אצל בן הזוג שונה מהמסר שהתכוון אליו.

וכאן מתחיל קצר בתקשורת, ומתחילה שרשרת של ליקויים במסרים ושני בני הזוג אינם מודעים לבעיה. המהירות והזמינות של אמצעי התקשורת השונים בעידן המודרני שואבת אותנו לתוך מערבולת של תקשורת לקוייה.

טיפ שימושי- אל תתחילו שיחה אם אחד מכם אינו פנוי לדבר, וודאו תחילה שבן הזוג יכול להתפנות אליכם, אל תנהלו שיחה תוך כדי התעסקות בדברים נוספים. במקרה הזה "קיצור הדרך" והניסיון לבצע כמה משימות בו זמנית עלול להאריך את הדרך עד מאוד…

בהצלחה !