בגידות

טיפול בבגידות לאחד מבני הזוג או כזוג
מטרת הטיפול לרפא את הפצע, להפטר מהכאב, לקבל כלים להתמודד עם הקשיים שנוצרו ולצמוח מהמשבר למקום חיובי ומעצים.
הבגידה היא לא סיפור בפני עצמו, הבגידה הוא סוף של תהליך. הנבגד והבוגד חווים חוויה טראומתית, חשוב שכל אחד מהם וגם ביחד יעברו תהליך טיפולי, תהליך בו נבחנים ונבדקים הבטים שונים :
מה קרה לפני? איך זה התחיל ? מה למדנו מזה ? איך לוקחים את המשבר ואת השבר המפרק הזה למקום טוב ? איך ממשיכים הלאה ? איך יוצאים מהכאב המשתק הזה? איך מחליטים האם להשאר בזוגיות או לפרק את הקשר ? מה ההשפעות וההשלכות של הבגידה לחיים ? האם אפשר לבנות אמון ? איך הנבגד משתקם בתוך או מחוץ לזוגיות ? מהו השיעור של כל אחד מבני הזוג ? למי לספר ? למי לא לספר ? רשימת עשה ועל תעשה לאחר בגידה ? מהם הדברים שחשוב לדעת ולהכיר ?
כל זאת ועוד בטיפול פרטני או זוגי.

טיפול בבגידות, שונה בהתייחסותו ובמהלך הטיפול בהשוואה למשברים אחרים בזוגיות.

כשמתגלה בגידה, הנבגד נשאב לתוך מערבולת של רגשות עוצמתיים : כאב, כעס, עצב, התכחשות, שיברון לב, חוסר אונים, קנאה, שנאה, בלבול, בושה, דימוי עצמי ירוד, אכזבה, ערעור האמון, טלטלה, טראומה ועוד.

יחד עם זאת גם הבוגד עובר טלטלה של רגשות קשים – מצפון, כאב, תסכול, אכזבה, האשמה, בלבול וכדומה.

הרצון לברוח מתוך מערכת היחסים מתבטא אצל שני בני הזוג, לברוח מכל הרגשות האלו, להתנתק מהם כמה שיותר מהר, להתגרש !

אחרי הסערה הגדולה והגילוי המטלטל, מתכנסים פנימה ומנסים להבין ולקבל פרטים שחסרים. הרצון לשמור על שלמות המשפחה, דוחף את בני הזוג לבדוק מה עושים מכאן, והאם יש דרך לשקם?

תהליך של טיפול בבגידות נעשה ברגישות, תוך כדי הבנת שני הצדדים, במהלך היעוץ חשוב להביא לביטוי את כל קשת הרגשות ולטפל בכל אחת מהם, אצל הבוגד ואצל הבנגד.

כחלק מרגישות הטיפול ובאופן טיבעי הנבגד מקבל ראשון את הבמה להתבטא, לשתף, ולהכניס את הנבגד לעולמו.

הניסיון שלי בעבודה עם זוגות, המחקר האישי שעשיתי על בוגדים ונבגדים, ההתמחות שלי במערכות יחסים, וקבוצת התמיכה לנבגדים שאני מנהלת, הובילו אותי להתמחות ספציפית בבגידות, להכרה והבנה עמוקה של תהליך הריפוי ושיקום האמון, פיתחתי שיטות שונות וכלים נרחבים לטיפול במשבר הבגידה.

בין אם תחליטו להשאר ביחד או להתגרש, חשוב לעבור תהליך עמוק של הבנה, טיפול ברגשות הקשים וצמיחה אישית וזוגית מתוך הנקודה הכואבת.

אני מזמינה אתכם ליצור קשר לייעוץ ראשוני טלפוני, ולקבל פרטים נוספים

אשמח ללוות אתכם להצלחה

054-4554481

ניתן להצטרף לקבוצת פייסבוק סגורה- קבוצת תמיכה לנבגדים

אולי מעניין אותך לקרוא – גילית שנבגדת? איך ממשיכים מכאן? עשה ואל תעשה

כתבות בנושא בגידות כתבות