מה זה NLP? איך הוא עובד ולאילו מצבים עוזר?

מה זה NLP?

NLP היא שיטה שחקרה מצוינות ופיתחה אוסף של כלים שנועדו לעזור לאנשים לעשות שינויים רגשיים בחייהם. השיטה עובדת על התת מודע בשילוס דמיון מודרך. השיטה מביאה איתה תוצאות פורצות דרך ועדויות של שינויים חיוביים ומהותיים בחיי המטופלים.

NLP היא גישה ומתודולוגיה, סט של טכניקות, אשר מובילה למצוינות. זהו המחקר של מצוינות,  שמאפשר לארוג את נוסחת הקסם להצלחה בכל תחומי החיים.

זוהי גישה יוצאת דופן וחדשנית לתקשורת אנושית. סט הכלים המדהים זה מבוסס על גילוי מדהים : שינוי של איך אתה חושב – יכול לשנות את מה שאתה חושב – ו בשינוי של איך ומה אתה חושב, אתה יכול לשנות את באופן דרמטי את התוצאות שאתה שואף להם בחייך.

NLP יכול לסייע לך לפתח ולשמר רמה גבוהה של מוטיבציה להשגת המטרות שלך, והוא יכול לעזור להסיר מחסומים ומכשולים ולהניע להצלחות

NLP יכול לשמש כדי ללמוד את המאפיינים של הישגים מיטביים וכדי ליצור מתכון להצלחה בלתי מוגבלת, לחסל הרגלים לא רצויים, לשנות רגשות שליליים לרגשות חיוביים, לשפר את הדרך בה אתה רואה את עצמך, לשפר את ההערכה העצמית שלך ולהיות האדם שאתה רוצה להיות. באמצעות טכניקות עמוקות אך פשוטות שהופכות את ה NLP לכלי כל כך חזק,

כל מה שהאדם חווה נוצר פעמים – פעם אחת בראש ופעם נוספת במציאות. החוויות שנוצרות מהוות נציג המצב הפנימי, הדרך בה האדם חושב והרגשות שהמחשבות מייצרות. כאשר יש לנו את הכלים כדי לשנות את המצב הפנימי, המציאות החיצונית משתנה כדי להתאים את המצב הפנימי החדש. זה די פשוט, ודי מדהים. וזה עובד!

זה כבר הוכח בתחומים רבים: עֵסֶקים,יחסים, ספורט, בריאות וכושר.

NLP נוסדה בשנות ה -70 על ידי המתמטיקאי ריצ'רד בנדלר, וכן הבלשן הלשוני דר ג'ון גרינדר בסנטה קרוז, קליפורניה – הם התעניינו בתחום המצויינות. הם שאלו "מה זה שעושה את ההבדל בין מישהו שהוא טוב במיומנות מסוימת, ומישהו שהוא מצטיין באותו המיומנות?"

הם בחנו שלושה מומחים; פריץ פרלס, וירג'יניה סאטיר ומילטון אריקסון, כל אחד מהם מומחה בתחומו. הם למדו את הפיסיולוגיה שלהם, את תהליך החשיבה שלהם ואת המבנה השפה שהם השתמשו בו.לשיטה זו הם קראו NLP "Neuro-Linguistic Programming" כדי לסמל את הקשר שבין המוח, השפה והגוף

משמעות השם NLP – תכנות נוירו לשוני.

Neuro: כיצד אנו מארגנים את המחשבות שלנו דרך חושינו; חזותי, שמיעתי, תחושתי, דרך הריח או הטעם.

Linguistic: השפה בה אנו משתמשים כדי לתקשר עם עצמנו ועם אחרים.

תכנות: הדרך בה אנו מארגנים את הרעיונות והפעולות שלנו כדי להפיק תוצאות.

במה NLP יכול לעזור?

כמה שימושי זה יכול להיות אילו היה לנו מדריך מוח?
שלט למוח ? לדברי ויליאם ג'יימס מהמייסדים של הפסיכולוגיה אמריקנית, האדם הממוצע משתמש רק ב 10% מהפוטנציאלל המלא של המוח
הכלים של הNLPP מאפשרים גישה לתת מודע ומצוינות הטיבעית שקיימת בכל אדם

הכלים של הNLP מאפשרים ליצור מסלולים נוירולוגים חדשים, סינפסות חדשות, אשר מאפשרות ליצור התנהגויות חדשות המשרתות את האדם טוב יותר לאורך החיים, וכמו כן עוזרות להפטר מדפוסים ישנים של התנהגויות אשר מפריעות לאדם ואינו נזקק להם יותר

בעזרת הNLP ניתן לשפר כל דבר בחיים שדורש מחשבה. במודע או שלא במודע

כמו:

אימון לחיים
מוֹטִיבָצִיָה
תושייה בקריירה ויחסים
השגת המטרות שלך
הצלחה בספורט
הרגלים והתמכרויות
ריפוי הנפש והגוף
דימוי עצמי והערכה עצמית
אֵמוּן
דיבור בפני קהל
כאב כרוני
מחלה כרונית
אסטמה ואלרגיות
לחץ
דִכָּאוֹן
מתח
פחדים ופוביות
טראומת העבר
הפרעות אכילה
נדודי שינה
שמירה על משקל
חֲרָדָה
אימון עסקי

מפגשי NLP מסייעים להתמודד עם כל סוג של קושי, בתהליך NLP אנו עובדים עם תת המודע מתוך הנחת היסוד שכל ההתנהגויות שלנו מגיעות מהתת מודע, המפגש עם תת המודע נעשה בעיניים עצומות ובשילוס דמיון מודרך.

השיטה פועלת באופן מדויק ומטפלת בקושי שהמטופל מעוניין לשנות, הכלים הקיימים בNLP מסייעים להתחיל תהליך של שינוי ולצלוח את הדרך עד למטרה.

ברוב המקרים הטיפול מסתכם ב 12-15 מפגשים.

איך NLP עובד?
האם קרה פעם שהחלטת שאתה רוצה לשנות התנהגות מסויימת ושאתה לא חוזר עליה שוב, ואז מצאת את עצמך חוזר שוב על אותה התנהגות???

האם תהית אי פעם מדוע אתה חוזר על ההתנהגות ההישנה?

רגשות שליליים והתנהגויות מוגבלת נוטים להיות חזקים יותר מאשר המודע וההגיוני הרגלים ודפוסים נוצרים ומאוחסנים על ידי התת המודע. ולכן השינוי צריך להתרחש ברמה לא המודעת!

התנהגויות ואמונות לא רצויות מאוחסנות ברמה הלא-מודעת, ואלה אולי כבר לא משרתים אותך. לדוגמא,ילד אשר למד לפחד מעכבישים, אולי זה היה מכיוון שבפעם הראשונה שהוא ראה עכביש , היה לידו מבוגר בחדר אשר ברח מן העכביש
התנהגות זו אוחסנה ברמה הלא מודעת של הילד ומאז בכל פעם שהוא רואה עכביש הוא פועל באותה דרך – בורח. זו תגובה לא מודעת ואוטומטית אשר לא ניתן לשנותה במודע, הדבר נכון עבור פוביות ופחדים, וניתן לשנות אותם רק ברמה הלא מודעת.

זה נכון גם לגבי אמונות מגבילות, ייתכן וקיימת אמונה שאתה מחזיק בה מגיל צעיר שאינה נכונה לגביך היום. משפטים שאנשים מאמצים בגיל צעיר משפטים שלא מתאימים ועלולים לפגוע במהלך החיים כמו המשפט: 'אני לא ראוי ". זו רק אמונה, זה איננו משפט נכון, ולכן ניתן לשנות אותה ברמה הלא מודעת.

לעתים קרובות אנשים לא מבינים מה ובעיקר איך הם עושים משהו. זוהי הנקודה בה NLP חשוב. NLP עוזר לך לראות ולהבין איך אתה יכול לשנות את התגובות והתנהגויות שאינן מתאימות לך יותר, כך שתוכל לחיות חיים מאפשרים ומספקים.
זה החיים שלך, זה ביידים שלך. תחייה את החיים כמו שאתה רוצה !